Turizmi Dentar ne Shqiperi: Buzëqeshje Dentare
Trio Dental Center

tek Trio Dental Center ofrojme paketat me te kompletuara per turizem dentar ne Shqiperi 

Tabela e përmbajtjes

Turizmi Dentar në Shqipëri, pacientët që udhëtojnë nga vende të tjera drejt Shqipërisë për trajtime dentare më të përballueshme

Turizmi Dentar në Shqipëri: i përballueshëm, me cilësi të lartë dhe skenik

Turizmi dentar në Shqipëri po bëhet me shpejtësi një zgjedhje popullore për individët që kërkojnë kujdes dentar me cilësi të lartë me çmime të përballueshme. Ky trend përfshin udhëtimin në Shqipëri posaçërisht për trajtime dentare, të cilat shpesh kombinohen me mundësinë për të eksploruar trashëgiminë e pasur kulturore të vendit dhe peizazhet mahnitëse natyrore.

Pse të zgjidhni Shqipërinë për Turizëm Dentar?

 1. Trajtime me kosto të përballueshme: Një nga arsyet kryesore për rritjen e turizmit dentar në Shqipëri është kursimi i konsiderueshëm i kostove. Procedurat dentare në Shqipëri mund të kushtojnë një pjesë të vogël të asaj që bëjnë në shumë vende perëndimore, pa kompromentuar cilësinë. Kjo përballueshmëri e bën atë një opsion tërheqës për udhëtarët me buxhet të vetëdijshëm.

 2. Shërbime dentare me cilësi të lartë: Pavarësisht kostove më të ulëta, cilësia e kujdesit dentar në Shqipëri është në të njëjtin nivel me standardet ndërkombëtare. Shumë stomatologë shqiptarë janë të trajnuar në Evropë dhe SHBA dhe përdorin teknologji dhe teknika më të fundit.

 3. Nuk ka kohë të gjata pritjeje: Një avantazh tjetër është koha minimale e pritjes për trajtime. Ndryshe nga sistemet e kujdesit shëndetësor në vende të tjera ku listat e pritjes mund të jenë të gjera, Shqipëria ofron shërbime të shpejta dentare, duke mundësuar trajtim të shpejtë dhe efikas.

 4. Një përvojë skenike dhe kulturore: Shqipëria nuk është vetëm një destinacion për kujdesin dentar, por edhe një vend i pasur me histori, kulturë dhe bukuri natyrore. Nga plazhet mahnitëse të Rivierës Shqiptare deri te qytetet historike si Berati dhe Gjirokastra, udhëtarët mund të shijojnë një përvojë tërësore pushimesh.

 5. Lehtësia e udhëtimit: Lidhja në rritje e Shqipërisë me qytetet e tjera evropiane nëpërmjet linjave ajrore me kosto të ulët e bën atë lehtësisht të aksesueshme për turistët ndërkombëtarë. Mjedisi mikpritës dhe popullsia shumëgjuhëshe (shumë prej të cilëve flasin anglisht, italisht dhe greqisht) shtojnë lehtësinë e udhëtimit dhe komunikimit.

All on 4, all on 6, all on 8 in Albania.
Stafi ynë i specialistëve

Ne kemi zgjedhur një ekip të specializuar me emrat më të mirënjohur në vend.

Ne jemi këtu për t'ju ndihmuar të zgjidhni ekspertin e duhur për realizimin e konsultës tuaj!

Kristina Beqiraj

Asistente e Kirurgjisë

Jessica

Menaxhere e Përgjithshme

Artjola

Kujdesi Ndaj Klientit

Mikaela

Kujdesi Ndaj Klientit

Zbuloni paketat më të mira të turizmit dentar

A po kërkoni opsionin më të mirë për të rifituar shëndetin tuaj oral sipas kërkesave tuaja? A shikoni përreth duke kërkuar për trajtimet e disponueshme dhe klinikat, në cilat duar do të ishit të sigurt? Atëherë, sugjerimi ynë është të ndaloni së kërkuari. Ndaloni së kërkuari për diçka që është pikërisht përballë jush. Këtu do të lexoni për një nga vendet më të mira, të njohur për kujdesin shëndetësor dentar, i cili do të plotësojë çdo kërkesë që keni. 

Një nga vendet që po bëhet gjithnjë e më shumë popullor çdo vit, është Shqipëria. Shqipëria është vendi që ju ofron jo vetëm shërbimet më të mira dentare, por edhe bukurinë natyrore më të spikatur. Kush tha që nuk mund të bëni një udhëtim të vogël dhe të kënaqeni, ndërkohë që po merrni trajtimin më të shkëlqyer dentar dhe po rifitoni buzëqeshjen tuaj të ndritshme? Një pyetje tjetër që vjen në mendjen e shumicës së njerëzve, është zakonisht çmimi për kujdesin dentar, megjithatë kujdesi dentar mund të jetë mjaft i përballueshëm nëse kërkoni në vendet e duhura. 

Çdo vend normalisht ka rregullat dhe çmimet e veta në varësi të taksave, pagave dhe jetesës së tij. Shqipëria ka dëshmuar se ka shërbimet më të mira dentare, si dhe çmimet më ekonomike, të cilat me siguri do t'ju lehtësojnë. Drejtojeni veten në një nga vendet më të vlerësuara dhe shijoni vendet tona të bukura dhe klinikat e mrekullueshme dentare.

Rezultatet Tona

Rastet e fundit klinike për Implantet Dentare para dhe pas

Klinika Jonë
për Turizmin Dentar

Klinikat dentare në Shqipëri shquhen si ndër më të spikaturat në kontinentin europian, madje edhe në mbarë botën. E gjithë kjo për shkak të specialistëve të kualifikuar dhe angazhimit të tyre për të përvetësuar procedurat e fjalës së fundit në stomatologji, duke garantuar kështu shërbim cilësor dhe profesional.

Shumë njerëz udhëtojnë nga Europa për të vizituar klinikat dentare në Tiranë dhe e gjithë kjo për shkak të cilësisë së materialeve të përdorura, specialistëve të mirënjohur dhe çmimeve ekonomike që ato ofrojnë.

Nëse jeni duke kërkuar për një dentist në Shqipëri, Trio Dental është pa dyshim zgjedhja më e mirë. Jo vetëm për shkak të çmimeve, por edhe për garancinë dhe cilësinë e çdo procedure. 

Çfarë është Turizmi Dentar?

Turizmi Dentar është një nga zgjidhjet më të mira, që është provuar dhe vërtetuar nga shumë njerëz, me sukses të madh dhe ende po njihet nga shumë të tjerë. Me koston e kujdesit shëndetësor në të gjithë botën, nevoja për kujdes dentar të përballueshëm nuk ka qenë kurrë më e madhe, dhe për këtë arsye është zgjedhja e parë dhe arsyeja më e rëndësishme pse më shumë se 10 milionë njerëz kalojnë kufirin çdo vit për këtë kujdes jashtë vendit për çmime më të mira. Shqipëria shquhet për Turizmin Dentar me avantazhe të shkëlqyera si trajtimi i suksesshëm i problemeve dentare të çdo kompleksiteti me komoditetin maksimal dhe në kohën më të shkurtër të mundshme, me cilësi të shkëlqyer të garantuar dhe ulje të kostos të paktën 50% krahasuar me vendet e tjera.

Kërkesa për turizmin dentar është rritur në vitin 2021 me numrin e stomatologëve që ofrojnë shërbime, dhe tendencat e parashikuara nga ekspertët përfshijnë kritere të ndryshme si vizitat e shumta, distancat dhe konkurrenca, gjë që i detyron dentistët të përpiqen të zgjerojnë të ardhurat e tyre pasi I shohin të mëdha. Potenciali në udhëtimet dentare, dhe klinikat dentare konkurrojnë me oferta të mëdha për të tërhequr të njëjtët pacientë, gjë që mund të çojë në një luftë çmimesh.

Shqipëria dhe Turizmi Dentar: Çfarë Duhet të Dini

Të gjithë ata që kërkojnë të ruajnë shëndetin e tyre dhe në të njëjtën kohë të kenë përvojën më të jashtëzakonshme, duhet të dinë se Shqipëria është vendi i duhur për ta arritur këtë. Vendet e jashtëzakonshme dhe bukuritë natyrore do t'ju lënë të mahnitur dhe do t'ju sigurojnë kohën më të mirë që mund të kaloni, por sigurisht jo vetëm kaq. Do të mund të kaloni një kohë të jashtëzakonshme dhe në të njëjtën kohë, të merrni shërbimet më të mira dentare dhe përfitimet e shëndetit oral. 

Është e sigurt që jeni në dijeni të rritjes së numrit të turistëve në Shqipëri, për shkak të cilësisë së mahnitshme të shëndetit të dhëmbëve. Është shumë normale që ju të kërkoni shërbimet më të mira, por edhe me çmimet më të përballueshme, gjë që Shqipëria mund të garantojë për ju. Për shkak të taksave dhe pagave të ulëta, trajtimet dentare nuk janë aq të shtrenjta sa në vendet e tjera, por kjo nuk do të thotë se cilësia e shërbimit është më e ulët se ajo që do të merrnit në klinikat më të mira. 

Klinikat më të mira dhe ekipi i mirë-trajnuar i dentistëve ju presin për të treguar përfitimet e shëndetit oral në Shqipëri, si dhe për t'ju garantuar rezultatet më të mahnitshme. Sigurohuni që të vendosni se çfarë është më e mira për ju dhe mos e humbisni këtë mundësi! 

Përse Duhet të Zgjidhni Turizmin Dentar?

Shumica e njerëzve, kur dëgjojnë për turizmin, gjëja e parë që u vjen në mendje janë plazhet dhe atraksionet e një qyteti tjetër të huaj, por kjo nuk përfshin domosdoshmërisht vetëm kaq. Ka shumë njerëz që i krijojnë pushimet e tyre në mënyrë që të sigurohen edhe për shëndetin e tyre dentar. Kjo nisi të ndodhte në momentin që njerëzit kuptuan se trajtimet dentare nuk janë aq buxhetore në vendin e tyre dhe filloi të kishte më shumë kuptim të kalonin kontinentet për të marrë trajtime më pak të kushtueshme, si dhe për të planifikuar pushimet e tyre. 

Kjo bëri që shumë vende të sigurojnë mundësitë e tyre të mahnitshme të vizitave dhe të punojnë më shumë për shërbimet e tyre dentare dhe kujdesin shëndetësor të përballueshëm. Ajo që ka tërhequr shumicën e njerëzve për të marrë vendimin e tyre është të gjejnë pothuajse të njëjtin mjedis si vendi i tyre, si i njohur, i qetë, i sigurt dhe me synimin për të mos bërë udhëtime boshe, por për të përfituar prej tyre? 

Cilat janë Përfitimet e Turizmit Dentar?

Është shumë e zakonshme, që si çdo gjë me vendet e huaja, ka edhe peshën midis avantazheve dhe disavantazheve dhe rasti është i njëjtë edhe për turizmin dentar, megjithatë, faktori pozitiv është se për turizmin dentar, avantazhet mund të tejkalojnë lehtësisht disavantazhet e tij.

 • Kurseni në kostot e udhëtimit

Kjo do të thotë që në momentin që mendoni të bëni pushimet tuaja, mund t'i përzieni në mënyrë që të keni edhe trajtimet tuaja dentare dhe të gjeni vendin më të përshtatshëm për t'i shijuar të dyja. Një faktor tjetër pozitiv në lidhje me këtë është se shumë pacientë kanë frikë dhe nuk shkojnë në takimet e tyre të rregullta dentare, megjithatë, nëse ata kanë pushimet e tyre në të njëjtën kohë, ata do të ndiheshin më të relaksuar dhe rehat për të shkuar edhe tek dentisti dhe për të lënë mënjanë frikë. 

 • Mundësia për të zbuluar një vend të ri

Shumë herë, njerëzit priren të shohin negativin në shumicën e situatave dhe të eliminojnë pozitiven, megjithatë, duhet të kuptoni se gjërat e këqija u ndodhin njerëzve dhe vetëm juve. Kjo do të ishte koha më e mirë për të lënë pas negativen dhe për t'u fokusuar në pozitive, si fakti që mund të keni pak kohë për t'u çlodhur dhe për t'u argëtuar, ndërkohë që mund të keni edhe takimin tuaj. Të gjithë kanë një rutinë nga e cila lodhen dhe kjo është mundësia më e mirë për të pasur një ditë apo javë ndryshe. 

Gjëra për të Bërë në Tiranë, Shqipëri

Natyra e Shqipërisë njihet si fenomenale dhe kjo është arsyeja pse ka shumë vende që mund të vizitoni. Duhet të dini se si turist, ka shumë pamje dhe atraksione të shumta. Të jeni të sigurt që Shqipëria do t'ju japë një mikpritje të shkëlqyer dhe do të mund të pushoni në vendet e qeta dhe të mrekullueshme. Është një vend shumë më i lirë dhe më pak i mbushur me njerëz se shumica e vendeve të pushimeve, gjë që do të jetë gjithashtu një avantazh për ju. Disa nga vendet më të mira për t'u vizituar në Shqipëri janë: 

 • Muzeu Arkeologjik Kombëtar 

Muzeu arkeologjik kombëtar është vendosur në Sheshin Nënë Tereza dhe është muzeu i parë që u hapë në Shqipëri pas luftës së dytë botërore. Ky është vendi i duhur nëse doni të mësoni për parahistorinë e vendit dhe eksploroni gërmimet arkeologjike.

 • Parku i Madh i Tiranës (Liqeni Artificial)

Liqeni artificial i Tiranës është, në fakt, vendi më i duhur nëse doni të arratiseni nga vendet e mbipopulluara dhe të kaloni pak kohë vetëm ndërsa shijoni edhe bukurinë e saj. Parku afër liqenit do t'ju ndihmojë të shmangni zhurmën e qytetit dhe është një nga destinacionet më të mira për të gjithë. 

 • Ujëvara e Shëngjergjit 

Ujëvara e Shëngjergjit është një nga destinacionet më të njohura dhe kjo ndodh për shkak të bukurisë së saj mahnitëse, e cila do t'ju lërë të mendoni se jeni në një përrallë. Ky është një opsion kryesisht për njerëzit që kërkojnë një udhëtim ditor në natyrë dhe pse jo ta kombinojnë atë me një piknik. 

 • Shtëpia e Gjetheve 

Shtëpia e gjetheve është një muze dhe e ka marrë emrin e tij nga impianti ngjitës që mbulon fasadën e tij. Shtëpia e Gjetheve përbëhet nga 31 dhoma, të cilat do t'ju japin kohë për të kuptuar historinë e saj interesante. 31 dhomat janë të lidhura në koherencë me njëra-tjetrën dhe mos e vini në dyshim se çdo dhomë ka funksionin e vet. 

 • Dajti Ekspres 

Nëse jeni me familje ose vetëm nuk ka rëndësi, nëse doni të bëni një xhiro të gjatë dhe të qetë ecni rreth e qark malit. Nëse thjesht dëshironi të shijoni pamjen e qytetit në majë të malit, atëherë mund të merrni vetëm teleferikun, i cili është një udhëtim që zgjat 15 minuta, dhe kur të zbarkoni do të gjeni restorante dhe hotele në majë të mali. 

 • Shpella e Pëllumbasit

Nëse jeni një person që ju pëlqen hiking, atëherë padyshim që do t'ju pëlqejë të vizitoni fshatin Pellumbas. Është një fshat ku mund të bëni shëtitje dhe për të parë monumentin, duhet të ngjiteni me kacafytje. Ai është ngrit 350 metra në shpatin e malit dhe ka dëshmi të aktivitetit njerëzor, i cili daton 300,000 vjet më parë. 

 • Kalaja e Prezës 

Fshati i Prezës është i njohur për monumentet e tij dhe më e njohura është Kalaja e Prezës, e cila daton në shekullin e 15-të kur i përkiste familjes feudale Thopia. Brenda kalasë ndodhet edhe një kullë sahati, e cila është vendosur në vitet 1800. Ky është vendi për t'u vizituar kur dëshironi të kaloni pak kohë për veten tuaj dhe të shijoni natyrën.

 • Sheshi Skënderbej 

Sheshi Skënderbej është vendi më i njohur në Tiranë, i cili mban emrin e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti, ose ndryshe i njohur si Skënderbeu. Aty do të mund të shihni Monumentin e Skënderbeut, i ndërtuar për nder të 500 vjetorit të vdekjes së tij. Përveç monumentit, keni edhe ndërtesa të shumta të rëndësishme, si Bashkia, Teatri i Operas, Pallati i Kulturës etj.

 • Bunk'Art 1 dhe 2

Bunk'Aer 1 është i përkushtuar për të mbajtur elitën e vendit të sigurt kur mund të ndodhë një luftë bërthamore dhe është më i madh se bunk'Art 2. Bunk'Art 2 është një muze, i cili i kushtohet kohës komuniste të Shqipërisë dhe mbulon të burgosurit e luftës , polici sekrete, etj. Emri i saj ka ardhur nga hyrja e muzeut, e cila ndodhet në një bunker të vjetër.  

 • Reja e Sou Fujimoto 

Bëhet fjalë për një instalacion arti që duket si një re gjigante dhe prej nga e ka marrë emrin. Mund të bëni një shëtitje brenda dhe të ngjitni shkallët për ta ngjitur. Kjo është dhuruar nga një artist japonez Sou Fujimoto dhe ndodhet në qendër të qytetit. Si vend, përdoret gjithashtu për shfaqje të vogla, netë filmash dhe si vend social. 

 • Te Latini

Te Latini do të kuptoni se është një vend, me frymë latine, ku njerëzit që e duan kërcimin do ta gjejnë veten plotësisht. Si një nga klubet më të njohura në Tiranë, ka arritur të buzëqeshë në fytyrën e të gjithëve që hyjnë atje. Shumica e njerëzve e përshkruajnë atë si vendin e përsosur për të kërcyer latinisht, për t'u argëtuar dhe për të pirë kokteje! Nëse dëshironi pak kohë për të kaluar një kohë të mirë, atëherë ky është vendi për ju. 

Përse Duhet të Zgjidhni Trio Dent për Turizmin Dentar?

Trio Dent është këtu për t'u siguruar që të gjitha nevojat tuaja po mbulohen. Ne jemi të kompletuar me një ekip profesionistësh, të specializuar në çdo fushë të botës stomatologjike për të siguruar që gjithçka të përfundojë sipas kërkesave tuaja dhe të keni rezultatet më të mira që mund të imagjinoni. Klinika jonë ju ofron një mjedis komod dhe të rehatshëm dhe ekipi ynë do t'ju bëjë mirëseardhjen e duhur miqësore në kompani, në mënyrë që të kuptoni se ne do të jemi me ju në çdo hap të seancave dhe do t'ju udhëzojmë për çdo pyetje që mund të keni. Ne duam të krijojmë një marrëdhënie me ju, në mënyrë që të kuptojmë se çfarë keni nevojë dhe çfarë mund të bëjmë për ju.

Qëllimi i klinikës tonë është t'ju ofrojë shërbimet më të jashtëzakonshme me çmime brenda buxhetit tuaj, që do të thotë se do të kemi disa diskutime për ju, për të gjetur se ku është problemi dhe cila do të ishte zgjidhja më e mirë e trajtimit për të. Ajo që na bën të veçantë është puna me të cilën ju përfaqësojmë dhe pajisjet më të fundit në botën e dhëmbëve. Ne do të sigurohemi që të kaloni pushimet më të mira dentare dhe që të mbeten të paharrueshme për ju.  

Si Funksionon Turizmi Dentar te Trio Dent

Në klinikën tonë, duhet të dini se gjithçka do të shkojë me një plan të caktuar, në mënyrë që t'ju ndihmojë të kaloni kohën tuaj në mënyrë efektive dhe të arrini qëllimet tuaja brenda kornizës kohore të dëshiruar që do të keni. Ne e bëjmë këtë në mënyrë që të sigurohemi që të arrijmë rezultatet më të shkëlqyera me një ritëm të shpejtë dhe të sigurojmë që pacientët tanë të kenë gjithçka që u nevojitet. Hapat për planin tuaj të turizmit dentar do të organizohen më poshtë.

Hapi 1

Si fillim, do t'ju duhet të kontaktoni Trio Dent. Pasi ta bëni këtë, do t'ju duhet t'i shpjegoni dentistit tuaj të gjitha informacionet dhe detajet e nevojshme gjithashtu, në lidhje me shëndetin dhe historinë tuaj dentare, në mënyrë që dentisti të kuptojë se çfarë lloj pajisjeje do t'i duhet të përdorë dhe të mbledhë të gjitha të dhënat e duhura dentare. Pasi të bëhet kjo, dijeni se do t'ju ndihmojë ju dhe dentistin tuaj të krijoni një plan të duhur trajtimi për problemin që keni. Në momentin që i jepni të gjitha informacionet dentistit, do të informoheni për kohën që duhet të prisni si dhe çmimin që mund të kushtojë për planin tuaj të trajtimit. Në momentin që dentisti juaj të jetë më në fund i sigurt për opsionin më të suksesshëm të trajtimit, atëherë ai ose ajo do t'ju përcjellë planin përmes e-mail ose skype. Mos harroni, se kjo do të jetë gjithashtu koha e duhur që ju të bëni çdo pyetje që mund të keni. 

Hapi 2 

Në momentin që gjithçka është vendosur dhe ju keni rënë dakord për të vazhduar me planin e trajtimit, atëherë klinika jonë do t'ju ndihmojë me akomodimin dhe rezervimet tuaja të fluturimit. Kur të hyni në klinikën tonë, do të filloni të vazhdoni me të gjitha punët e nevojshme, që do të thotë se fillimisht do të keni një përcaktim të detajuar dentar dhe më pas do të vazhdoni me regjistrimet dhe ekzaminimin paraoperativ ose analizat e tjera mjekësore që do të kërkohen. Më pas, do të keni edhe një herë një diskutim me dentistin tuaj për trajtimin tuaj dentar përfundimtar në mënyrë më të detajuar dhe këshillim.

Hapi 3 

Hapi i tretë do të përfshijë procedurën e planit tuaj. Megjithatë, kini parasysh se kur plani juaj i trajtimit të jetë në lëvizje, një nga dentistët tanë do të jetë në dispozicionin tuaj dhe do t'ju ndihmojë për çdo nevojë që mund të keni, duke filluar nga procedurat dentare që ju nevojiten, deri te pyetjet turistike që do të keni, si p.sh. cilat vende janë më të mira për të vizituar. Qëllimi ynë është t'ju ofrojmë çdo nevojë që mund të keni dhe t'ju ndihmojmë që qëndrimi juaj në Shqipëri të jetë një përvojë mahnitëse dhe relaksuese që do ta mbani mend. 

Nuk ka dyshim se Trio Dent është kompania e duhur për ju. Ne do t'ju udhëzojmë në çdo hap të udhëtimit tuaj dentar dhe do të sigurohemi që gjithçka të shkojë sipas kërkesës tuaj, as më pak e as më shumë. Ju do të gjeni veten mes takimeve të këndshme dentare dhe në të njëjtën kohë duke vizituar vendet më befasuese që mund të imagjinoni. Trio Dent dhe stafi i tij i jashtëzakonshëm ju garantojnë udhëtimin më të mahnitshëm dentar, si dhe rezultatet më të shkëlqyera dentare me çmimet më të mira. Mos prisni një moment tjetër, na kontaktoni sa më shpejt të jetë e mundur! 

Kontaktoni

Merrni shërbim ekselent me Trio Dental Center dhe kurseni deri në 70%
sqShqip
Request a Free Estimate, fill out the form below.